منو
  1. آخرین فایل ها
  2. پرفروشترین فایل ها
  3. پربازدیدترین فایل ها
اقدام پژوهی تغيير رفتارهای نامناسب دانش آموزان با روش تدریس

اقدام پژوهی تغيير رفتارهای نامناسب دانش آموزان با روش تدریس

اقدام پژوهی درمورد رفتارهای نامطلوب دانش آموزان در کلاس

اقدام پژوهی درمورد رفتارهای نامطلوب دانش آموزان در کلاس

اقدام پژوهی تغيير رفتارهای نامناسب دانش آموزان سوم راهنمـایی

اقدام پژوهی تغيير رفتارهای نامناسب دانش آموزان سوم راهنمـایی

تجربیات مدون نظم و انضباط

تجربیات مدون نظم و انضباط

گروه محصول -> حسابداری و اقتصاد

مقاله ایزو و انواع آنقیمت: ۹۹۰۰۰ریال     تعداد صفحات: 67     کد محصول :7538      حجم فایل:33,65 KB      نوع فایل :rarمقاله ایزو و انواع آن

کيفيت برای موفقيت سازمانها ضروری است. به عبارتي کيفيت ابتدا بايد توسط مديريت ارشد سازمانها پذيرفته شده و رفته رفته به لايه های پائينترسازمان تزريق شود. کيفيت تنها يک ابزار، يا انجام کارها بر اساس يک استاندارد نيست بلکه يک منش و يک گرايش است.اين  روش اجرای کارها نيست که منجر به بهبود در سازمان می شود بلکه شيوه ای که افراد کار مي کنند باعث تعالي در سازمان مي گردد.

- سه مشخصه در ISO9001:2000 وجود دارد که آن را از ويرايش قبلي(ايزو ۹۰۰۱:۱۹۹۴) متفاوت می سازد:

1-       تمرکز بر فرايندها. ISO9001:2000 بر پايه فرايندهای  سازماني بنا نهاده شده است : فعاليتهايي که وروديها را به خروجي مبدل مي سازند.فرايند گرايي در اين استاندارد اين اطمينان را فراهم مي سازد که ارتباط مناسب ميان نيازمنديها و عناصر روشنتر شده است.

2-  تمرکز بر رضايت مشتری. در حالي که استاندارد قديم بر پايه برآورده شدن نيازهای مشتری بنا نهاده شده بود،تشخيص ISO9001:2000 اين است که کيفيت چيزی بالاتراز نيازمنديهايي است  که در قرارداد با مشتری آورده شده .کيفيت بر ضوابط درونی و بيروني بنا نهاده شده است.رضايت مندی مشتری در ISO9001:2000 بعنوان يک الزام معرفي شده است.

3- بهبود مستمر. استاندارد جديد به وضوح بر پايه چرخه بهبود مستمر(برنامه ريزی ، اجرا،بررسی،واکنش) بنا گذاشته شده است.هم اکنون در اين استاندارد نيازمنديهای ويژه ای برای جمع آوری اطلاعات (اندازه گيری ها) و تجزيه و تحليل داده ها و بهبود به چشم می خورد.

دراين مقاله به سئوالاتي پيرامون اين استاندارد پاسخ داده ميشود.

تفاوتهاي استاندارد جديد و قديم کدامند ؟

آيا اجراي استاندارد جديد دشوار است ؟

آيا اين استاندارد روش انجام کارها را تغيير اساسي ميدهد؟

ISO-9000 * مؤثرترين ابداعي است که در پي حرکت کيفي دهه 90 صورت گرفته است.

ازسال 1987 که براي اولين بار اين استاندارد تنظيم شد، بيش از 250000 سازمان درسراسر جهان موفق به دريافت گواهينامه استاندارد ايزو سري 9000 که مجموعة استانداردهاي بين المللي سيستم مديريت کيفيت است ، شدند.

درسال 1994 تغييراتي درحد مسائل حـــاشيه اي بــــرروي استاندارد انجام شد، اما اکنون در سال 2000 استاندارد ISO 9000 مجددا" بازنگري اساسي شده است.

اين تغييرات سازمانهاي گواهينامه دار را ملزم به تجديد نظر در سيستم جاري ميسازند بعلاوه زمينه عملکرد هزاران سازماني راکه درصدد نام نويسي دراين سيستم کيفيت هستند را تغيير ميدهد.

بنابراين مؤسسات استانداردهاي ملي ، مؤسسات گواهي دهنده ، مشاورين و ساير عناصري که درحول وحوش اين استاندارد شکل و رشد يافته اند اکنون ناچارا" با مجموعه اي از فعاليتها و فرصتهاي جديد مواجهند.

پاسخ به پاره اي سئوالات :

استاندارد ISO 9000-2000 مانند استانداردهاي پيش ازخود در واقع مجموعه اي از مدارک مرتبط است. هريک از سه گروه اين استاندارد کاربردهاي متفاوتي را ارائه ميدهند.

ISO 9000 * : دررابطه با اصطلاحات و مفاهيم

ISO 9001 * : که هسته اصلي مدرک بازنگري شده جديد است و نيازمنديهاي سيستم جديد را بيان ميکند.

ISO 9004 * : راهنماي اجرايي  است که ISO 9001 را محقق ميسازد.

دربرخورد بااستانداردجديد و هزينه هاي آن ، سئوالهاي بديهي زير ازسوي سازمانها مطرح ميشود. 

محصولات مرتبط
پاورپوینت دیدگاهها و نظریات تجارت بین المللی

پاورپوینت دیدگاهها و نظریات تجارت بین المللی

قیمت: 69,000 ريال کد فایل:31432
کاملترین فایل پاورپوینت دیدگاهها و نظریات تجارت بین المللی قسمتی از متن فایل ارائه  تجارت برون مرزی در جهان گذشته ای طولانی دارد و ملت ها از دیر باز برای به دست آوردن نیاز ها و دست یابی به کالاها و خدمات سایر کشورها به مبادله ی خارجی پرداخته اند .   در گذشته تامین نیازهای جامعه و سودجویی انگیزه های اصلی بازرگانی بین المللی محسوب می شدند اما امروزه هدف های مهم سیاسی و اقتصادی دیگری هم در این قلمرو مطرح می باشد. نظریات...
پاورپوینت دوران های اقتصادی

پاورپوینت دوران های اقتصادی

قیمت: 49,000 ريال کد فایل:31422
دوران های اقتصادی اثر دوران های اقتصادی بر تدوین سیاستهای اقتصادی شرکت های تولیدی  کاملترین فایل پاورپوینت  دوران های اقتصادی   لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود دوران های اقتصادی توجه فرمایید.   1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت دوران های اقتصادی قرار داده شده است   2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت ...
جزوه ارزيابي طرحهاي توسعه اي

جزوه ارزيابي طرحهاي توسعه اي

قیمت: 69,000 ريال کد فایل:31347
فهرست مطالب: ابعاد بررسي فني طرح : تعيين محصول طرح از نظر مشخصات فيزيكي و شيميايي . 2 تعيين تركيب محصول . 3 تعيين ظرفيت طرح . 4 مطالعه تكنولوژي و انتخاب مناسب ترين آن . 5 قراردادهاي همكاري فني خارجي . 6 تهيه فرآيند عمليات ساخت و امكان ساخت قطعات . 7 تعيين ماشين آلات مورد نياز . 8 سيستم توليد، نحوه گردش مواد اوليه و استقرار ماشين آلات . 9 تاسيسات زيربنايي طرح . 10 تعيين ساختمان هاي مورد نياز طرح . 11 تعيين محل و مساحت زمين مورد...
دانلود پاورپوینت تجزیه و تحلیل آزادی اقتصادی درنظام سرمایه د

دانلود پاورپوینت تجزیه و تحلیل آزادی اقتصادی درنظام سرمایه د

قیمت: 49,000 ريال کد فایل:31296
لطفا به نکات زیر در هنگام خرید  توجه فرمایید. 1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه  قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، بلافاصله پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر...
نام ونام خانوادگي:


پست الکترونيکي:


عنوان:


پيام:


ارسال پيام به صورت شخصي
کد امنيتي:

برگزیده ها

  • 1
  • 2